Střelecká impotence díl pátý, sudí Zelník škodil očividně celý zápas

Miklulovice byly tentokrát lepší a bod je pro nás šťastný. Utkání odřídil katastroficky a jednostranně sudí Zelník.

MFK HAVÍŘOV ? FK MIKULOVICE 0:0

Dvacet minut se zdálo, že můžeme uspět, když jsme měli mírně navrch. Pak přišly dvě školácké chyby v rozehrávce od Vrobla a Pristáše a hosté se po obrovských šancích dostali do sedla. Ve 30. minutě zahrál Aniol nechtěně rukou a hosté kopali penaltu. Minařík napálil naštěstí míč do tyče, takže i díky tomu sjme první poločas přežili bez inkasovaného gólu.

Do druhé části už nenastoupil nemocný Anil, ale naše hra se částečně zlepšila. Diváci sledovali rušný zápas, ve kterém měli nadále navrch Mikuloviočtí. Ti si vytvořili víc šancí, ale nedali a mohli být za to krutě potrestáni. Pět minut před koncem měl vítězství na kopačce Vandriak, ale z pěti metrů mířil osamocený do náruče brankáře Červenky.

Zápas odřídil katastrofálním způsobem rozhodčí Zelník, který neuvěřitelným způsobem stranil hostům. Vykouzlil snad deset hrubých chyb a všechny ve prospěch soupeře. Na vedení svazu proto míří oficiální stížnost se žádostí vetace tohoto neschopného diletanta, se žádostí o vyřazení z divizní soupisky. I přes nepřízeň sudího, který například zblízka přehlédl surové fauly a v okolí pokutového území nepískl proti Mikulovicím jasné nedovolené zákroky (vše je zcela zřetelně vidět na videozáznamu) nebo půl minuty nevnímal odmávaný ofsajd v očekávání, že snad Mikulovice šanci využijí ke vstřelení gólu, musíme uznat, že bod byl dnes získán šťastně, když hosté byli kompaktnějším a lepším týmem.

?Je to až neuvěřitelné, co si někteří sudí před zraky tolika lidí dovolí. Jenže nadávat na ně je zbytečné a my s tím nic nenaděláme, to si musí vyřešit svaz. Jsme jen zvědaví, jakou bude mít tento zápas dohru, protože tolik chyb jako udělal v jednom zápase Zelník, to se nevidí snad ani v okrese. Kdyby alespoň chyboval na obě strany, tak se to dá pochopit, ale takhle je jasné, že mohlo jít jedině o záměr. Nechtěli jsme, aby nám pískali sudí z Moravskoslezského kraje. Uvedli jsme dokonce po neblahých zkušenostech v žádosti, že si raději za cestu jiných ze Zlínska, Vyškovska nebo Olomoucka klidně připlatíme, protože jinak to nestojí většinou za nic. To se také hned potvrdilo a Zelník je toho jasným důkazem. Budeme tohoto rozhodčího každopádně navždy vetovat, i když se mu zápas nepovedlo dovést do toho konce, jak si asi představoval. Posíláme proto stížnost a budeme žádat tvrdý postih. Dík patří všem hráčům, že se nenechali vyprovokovat a zápas vůbec dohráli,? uvedli po zápase funkcionáři MFK Havířov.

Rozhodčí: Zelník ? Kotík, Bečica

Sestava: Pacanovský ? Valový, Vrobel, Aniol (46. Pastucha), Giňa ? Pristáš (80. Pištěk), Kučerňák, Kisel, Vandriak ? Sourada (75. Kodenko), Valla.

web

Rubrika: Muži
Vydáno: 06.09.2009
Počítadlo: 3019 čtenářů